17 Ekim 2018 Çarşamba
ATALAY TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ'NİN GENEL KURULUNA KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 17 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Emekliler Derneği 22. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Türkiye'nin her köşesine yayılmış yüz sekiz şubesi ve bir milyon üyesi ile Türkiye Emekliler Derneği; 22. Genel Kurulunu, 17 Ekim 2018 tarihinde TES-İŞ Genel Merkezinde gerçekleştirdi.

Genel Kurula katılan ve delegelere seslenen Genel Başkanımız Ergün Atalay, çalışma hayatında yaşanan sorunların yanı sıra asgari ücretlilerin ve emeklililerin geçim konusunda yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Asgari ücretin fiyat ve döviz kurundaki artışlar karşısında net 2000 TL'ye yükseltilmesini ve gelecek dönem yapılacak asgari ücret müzakerelerinin bu rakam üzerinden sürdürülmesini istedi. İşverenlere seslenerek, paylaşmanın tebessüm olduğunu, bereket ve huzur getireceğini ifade etti. Kamu kesimi toplu sözleşmelerinde alınan ücret zammının emeklilere de uygulanması gerektiğini söyleyen Atalay, asgari ücretin altında emekli aylığı kalmaması gerektiğini kaydetti.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 189 190 191 192 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara