17 Temmuz 2020 Cuma
ATALAY ZONGULDAK’TA
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesinde sabaha karşı meydana gelen iş kazasında hayatını kaybeden maden işçisi Yunus OKU’nun cenazesine katıldı.

Cenaze törenine Genel Başkan Ergün ATALAY’ın yanı sıra, TTK yöneticileri, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan YEŞİL, sendika yöneticileri ve maden işçileri katıldı.

ATALAY cenaze sonrası yaptığı açıklamasında böyle acı olayların son olmasını temenni ettiğini ifade etti. ATALAY ayrıca Kıdem tazminatı ile ilgili de yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

"Gönül ister bu son olsun"

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, cenaze töreninin ardından gazetecilere, hiçbir iş kazasının yaşanmaması dileğinde bulunarak, kurallı olarak çalışılan iş yerlerinde iş kazalarının çok az olduğunu aktardı.

ATALAY, "İçinde bulunduğumuz bölgede de zaman zaman kaçak maden ocaklarında, kapalı ocakları açıyorlar. Kaçak ocağı açıp çalıştırmak, 'ha silahla birini vurmak, ha içeride bir insanı öldürmek' diye daha önceden ifade ettim. Aynı ifadeyi kullanmaya devam ediyorum. Gönül ister bu son olsun." diye konuştu.

Kıdem tazminatıyla ilgili çalışmalara değinen ATALAY, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Yaklaşık 45 gündür kıdem tazminatıyla uğraşıyoruz, onla yatıp kalkıyoruz. Hem müzakere hem de mücadeleyi beraber sürdürdük. Kıdem tazminatı her zaman dediğimiz gibi kızımızın çeyiz, oğlumuzun düğün parası. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu haklı serzenişimizi bugün ifade etmesi bizim için de mutluluk verici. İnşallah kıdem tazminatıyla çalışanlarla ilgili olumsuz bir çalışma getirmezler. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu meseleye el atması bizim arkadaşlarımızın içine su serpmiştir. İnşallah bu konu bir daha ülke gündemine gelmez." dedi.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara