28 Aralık 2018 Cuma
ATALAY’DAN İZBAN İŞÇİLERİNE ZİYARET
Genel Başkan Ergün ATALAY, İzmir’de 18 gündür grev yapan İZBAN işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 10 Aralık´tan bu yana grevde olan sendika üyesi İZBAN işçilerini ziyaret etti. Akşam saatlerinde İzmir´e gelen ATALAY, Alsancak Garı içerisinde bulunan sendikanın şube temsilciğinde işçilerle görüştü. ATALAY, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yönetimleri ile sürekli temas halinde olduklarını açıkladı.

"Sizin istemediğiniz bir şeyin altına genel merkez imza atmaz”
 
İZBAN çalışanlarının, banliyö trenlerinde günde 300 bin insan taşıdıklarını belirten ATALAY, "Çocuğunuz 2 ya da 4 yıllık üniversite mezunusunuz. Asgari ücret de geldiğimiz nokta ortada. Siz burada sözleşmeyi kendiniz karar veriyorsunuz, sizin istemediğiniz bir sözleşmeye kimse imza atmayacak. Bu sözleşme bir an önce biterse, siz de mutlu olursunuz, biz de, İzmirliler de. Ulaşım sıkıntı çekenler sizin de yakınlarınız. Burada aklıselim bir noktada anlaşılır da ortada noktada buluşulur, sözleşme biter" dedi.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara