18 Ağustos 2017 Cuma
ATALAY'DAN YARALI İŞÇİLERE ZİYARET
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, dün Hendek ilçesinde meydana gelen traktör kazasında yaralanan kişileri hastanede ziyaret etti.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, dün Hendek ilçesinde meydana gelen traktör kazasında yaralanan işçileri hastanede ziyaret etti. ATALAY; ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Bu genelgeyi çıkartan hükümet bunu uygulamayanlarla ilgili en ağır yaptırım cezaları uygulamak durumunda" dedi.

Hendek ilçesi Çamlıca Mahallesi mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda yol kenarında bulunan dere yatağına devrilen traktör kazasında 7 kişi ölmüş, 9 kişi yaralanmıştı. Yaralılar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Tarım İş Sendikası Genel Başkanı İlhami POLAT, TÜRK-İŞ Sakarya İl Temsilcisi Cemal YAMAN ve beraberindekiler traktör kazasında yaralanan Aleyna Boz, Yusuf Akman, Yusuf Çapat, Uğur Boz, Mehmet Boz, Veysel Akman ve Gamze Boz'u ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Yaralanan kişilerle tek tek ilgilenen Başkan ATALAY, yakınlarından durum hakkında bilgi alarak her türlü destekçileri olduklarını belirtti.

"Ben bu işin son olmasını diliyorum"

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, "Maalesef dün Hendek ilçemizde 7 tane ölü 9 tane yaralımız var. Şimdi bu iş kazası mı ya da iş cinayeti mi yani fotoğrafa nasıl bakarsan öyle anlarsın. Maalesef bu işin kabul edilir bir yanı yok. Oynaması, denizde yüzmesi gereken çocuklar dün bir traktörün üstünde can verdi. Bir kısmı da burada ağır şekilde yatmakta. 19 Nisan'da Başbakanlığın bir genelgesi vardı gezici tarım işçileriyle ilgili. Burada nerede yaşayacaklar, nasıl seyahat edecekler. Sosyal güvenceleri nasıl olacak tamamı o genelgede var. Ama maalesef ne bu genelgeye uyan var, ne bu genelgenin kurallarını yerine getiren var. İnsanlar can vermeye devam ediyor. Çocuk işçiler hem Türkiye'nin, hem biz sendikaların, Türk-İş'in birinci gündemidir. Her sene bu gezici tarım işçileriyle alakalı haftada bir çok insan hayatını kaybediyor. Bu tablo bu ülkeye yakışmıyor. Bu genelgeyi çıkartan hükümet bunu uygulamayanlarla ilgili en ağır yaptırım cezaları uygulamak durumunda. Bu ihmal ha birini çıkıp vurmuşsun ha bu ihmali yapmışsın. Burada herkes aklını başına alsın. Ben bu işin son olmasını diliyorum" dedi. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara