31 Aralık 2019 Salı
ATALAY’DAN ZONGULDAK VALİLİĞİNE ZİYARET
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 31 Aralık 2019 salı günü Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Zonguldak ziyareti kapsamında Vali Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti.

ATALAY ziyaretinde şu açıklamalarda bulundu:

Maalesef Soma ülke tarihi için, madencilik, çalışanlar için, sendika ve işverenler için hiç unutulmaması gereken bir olay. Ben ona kaza demiyorum iş cinayeti. Soma'da ocak kapanana kadar oradan ayrılmadım. Ne ben unuturum, ne ailem unutur. . Onlar hayatlarını kaybettiler. Yetimleri var. Ben özellikle ceza ile ilgili bu şeyi düzenlemek lazım. 301 kişi öldü, iş kazası, iş cinayeti.

Bu bölgede ben gelmeden sordum. Kapalı ocaklarla ilgili ben dört senedir dillendiriyorum. Bunu kamuoyunda dillendiren benim. Bir konu şuydu. Madenci güneşi görsün. Haftada iki gün tatil yapsın. Bir tanesi de bu ocak meselesiydi. Kapalı ocağı biri açıyorsa ha silahlı adam öldürdü, ha orada insan ölüyorsa öldü. Bunun başka izahı yok başka. Devlet diyor ki kapalı, sıkıntı ocak. Kilitliyor, kapatıyor mühür vuruyor. Vatandaş üç kuruş kazanacağım diye açıyor. Bu işin hiç izahı yok. Orada insan ölüyorsa silahla adam vuranın adı neyse onun da adı odur. Onun için üç kuruş para kazanacağım diye insanları öldürmenin anlamı yok. Türkiye'de maden nerede varsa bu bölgenin insanı orada. Bu bölgenin insanı çünkü madenci. İş kazasını cinayet olmaktan çıkartmak lazım. Burada sendikanın kurumları var iş güvenliği ile ilgili Türkiye'ye yardım gidiyorsa buradan gidiyor. Arama kurtarma ekibi buradan gidiyor. Bölgeden istifade ediliyor" dedi.

ATALAY, Zonguldak iline Madenci ilköğretim okulu yapmayı planladıklarını söyleyerek, ''Burada ilk kez açıklıyorum TÜRK-İŞ olarak bizim Türkiye çapında 40 tane okulumuz var  ve Zonguldaklı bir okulumuzunda olmasını istiyoruz. Genel Maden İş Sendikası Başkanı Hakan Yeşil , buradan söylüyorum burada bir Madenci İlköğretim Okulu yapılmalı.Sendika olarak Türk-İş olarak Zonguldak'ta bir okul yapmak istiyoruz şeklinde konuştu.

Vali Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY'a teşekkür etti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara