9 Kasım 2017 Perşembe
ATAMIZI SAYGIYLA ve ÖZLEMLE ANIYORUZ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınlamıştır.

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ileri görüşlülüğüyle dünyaya örnek olan ebedi başkomutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Atatürk’ün önderliğinde yürütülen İstiklal Harbinde Türk Milleti, tüm dünyaya örnek olan bir bağımsızlık mücadelesi vermiş ve esaret altına girmekten kurtulmuştur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ortaya koyduğu başarıları bu azim ve inanca borçludur. Türk milleti şan ve şerefle dolu köklü tarihi ile birlikte çağdaş dünya içindeki yerini geçmişte olduğu gibi durmadan çalışarak ve üreterek sağlamlaştıracaktır.

Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren ATATÜRK; fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındadır. Büyük Önder’in kurduğu, ‘en büyük eserim’ diyerek bizlere emanet ettiği “Türkiye Cumhuriyeti” ilelebet payidar kalacak, ilke ve inkılapları ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve canlarını kutsal değerlerimiz uğruna feda eden bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 174 175 176 177 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara