13 Temmuz 2021 Salı
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN YOL-İŞ SENDİKASI’NA ZİYARET
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU, 13 Temmuz 2021 salı günü Yol-İş Sendikasını ziyaret ederek Genel Başkan Ergün ATALAY ve Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR ile bir araya geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU, konfederasyonumuza bağlı Türkiye Yol-İş Sendikası'nı ziyaret etti. Genel Başkan Ergün ATALAY, Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR ve Türkiye Yol-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Bakan KARAİSMAİLOĞLU, Yol-İş sendikasının Türk sendikal sürecinin duayen kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, “Yol-İş Sendikamız, Türkiye'nin karayolu ağındaki atılım süreçlerinde devletin ve milletin yanında olmuştur. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak halkımızın yaşam kalitesini yükselten, güvenli, erişilebilir, ekonomik, konforlu, hızlı, çevreye duyarlı, kesintisiz, dengeli ve sürdürülebilir ulaştırma vizyonumuza ulaşma gayretimizde yol emekçilerinin alın teri ve desteklerini hep hissettik” ifadelerini kullandı.

"İnşallah kamu sözleşmelerini bayramdan sonra uzlaşı içinde neticeye bağlarız"

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY da Türkiye'de kurumlarında en çok işçinin çalıştığı yerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olduğunu belirterek, Bakan KARAİSMAİLOĞLU ile diyaloglarının, çalışmalarının müspet şekilde devam ettiğini, sorunların çözümü için Bakanlık ile görüşmelerinden netice alabildiklerini anlattı.

Bu süreçte kamu sözleşmeleri görüşmelerinin sürdüğüne dikkati çeken Genel Başkan ATALAY, "İnşallah bayramdan sonra uzlaşı içinde bir neticeye bağlarız. Toplumun beklentisiyle ilgili olumlu bir netice bekliyoruz. Sayın Bakanımızdan da bununla ilgili bir katkı bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

ATALAY, Bakan KARAİSMAİLOĞLU’na işçilerin “Eşit işe, eşit ücret" talebini de ileterek, bayram sonrasında mutlu bir haber beklediklerini, ücretler arasındaki makası biraz kapatmak gerektiğini söyledi. Bakan KARAİSMAİLOĞLU’da bu konuyla ilgili bir çalışmanın sürdüğünü bildirdi.

Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR da Bakan KARAİSMAİLOĞLU’nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, sendikalarının inşaatta tek yetkili iş kolu olduğuna dikkati çekti. AĞAR, kamuda 29 bin üyelerinin bulunduğunu, bunun 23 bine yakınının kara yollarında ve Bakanlık destek hizmetlerinde çalışan işçiler olduğunu kaydetti.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara