10 Ekim 2019 Perşembe
BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı “Barış Pınarı Harekâtı”na ilişkin bir mesaj yayınladı.

“Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekâtında olduğu gibi Suriye’nin kuzeydoğusuna sınır ötesi harekâtı başlatmıştır. 

Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve BMGK terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. 

Tüm uluslararası camiayı da, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. 

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında bütün siyasi partiler ile kitle örgütlerinin de birlikte tek yürek olarak hareket etmesi gerekmektedir. Siyasi partilerimizi, kitle örgütlerini, toplumun bütün kesimlerini, Suriye’nin kuzeydoğusunda güney sınırlarımız boyunca açılmak istenen terör koridoruna ve kurulmak istenen terör devletinin imha edilmesi için hayatını ortaya koyarak Türkiye’nin güvenliğini sağlayacak olan Mehmetçik ile güvenlik güçlerimizin arkasında kenetlenmeye davet ediyoruz.

Bu vesileyle TÜRK-İŞ ailesi olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz."

                                                                                                     TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 232 233 234 235 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara