5 Aralık 2015 Cumartesi
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU: TÜRK-İŞ ÇALIŞMA HAYATIMIZIN KÖKLÜ VE ÖNCÜ KURUMLARINDAN BİRİDİR
3-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleşen TÜRK-İŞ 22. Olağan Genel Kuruluna Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Kuruluna hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu şunlara değindi;

TÜRK-İŞ, Türkiye’nin emek mücadelesi tarihinde çok özel bir konuma sahip bir Konfederasyondur. Ülkenin ilk işçi konfederasyonu olarak 35 sendikasıyla ve 1 milyona yakın üyesiyle TÜRK-İŞ çalışma hayatımızın köklü ve öncü kurumlarından biridir. Uluslararası temsiliyeti, özellikle ILO nezdindeki temsili bakımından son derece önemli bir Konfederasyondur.

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık görevine seçildiğinde, TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve diğer sendikacılardan oluşan bir heyetin kendilerine ziyarete gelmek istediğini ancak kendisinin bu talebe itiraz ettiğini, “emeğin, emekçinin ayağına gidilir, ben TÜRK-İŞ’i ziyaret etmek istiyorum” diyerek TÜRK-İŞ’e yaptığı ziyaretten bahsetti.

Başbakan Davutoğlu, TÜRK-İŞ’in 1952’de Anadolu’da esen özgürlük ve demokrasi rüzgârlarından aldığı hızla, cesaretle, emekçinin hakkına sahip çıkmak üzere yola koyulduğunu ifade etti. 

Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım seçim zaferinin kendilerini hiçbir zaman kibre yöneltmeyeceğini, esnaf çocuğu, emekçi çocuğu olduklarını ve bu kesimden çıkmış bakanlar olarak da emekçilerin alın terinin hakkını korumanın kendileri için onur meselesi olduğunu belirtti. 

Sosyal politikalarda emeği, alın terini, insan onurunu merkez alan yeni bir açılım gerçekleştireceklerini belirten Başbakan Davutoğlu, emek ve değer üreten bütün vatandaşları muhatap alacaklarını her konuyu emekçilerle tartışacaklarını, kıdem tazminatı ve diğer konular da dahil olmak üzere emekçilerle istişare edeceklerini bu ülkenin kalkınması için ellerindeki bütün imkanları seferber edeceklerini söyledi.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara