11 Eylül 2014 Perşembe
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, TÜRKİYE-AB KİK HEYETİ İLE BİRARAYA GELDİ.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi heyetini 11.09.2014 tarihinde kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen kabulde, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay,TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Başkanı Yağız Eyüboğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yer aldı.

Kabulden sonra basın mensuplarına açıklama yapan Palandöken, Davutoğlu'na "nezaket" ziyareti yaptıklarını ve yeni görevinin "hayırlı olması dileğinde bulunduklarını söyledi.

Ziyarette Türkiye'nin AB üyeliği sürecinin görüşüldüğünü aktaran Palandöken, şunları kaydetti: "Başbakan Davutoğlu'nun AB süreci ile ilgili kararlı olduğunu, bunun ülkemiz için kazanım olduğunu konuştuk. Yine AB ile ilgili önümüzdeki dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi sunduk. Türkiye'nin önemli meseleleriyle ilgili problemlerimizi anlattık, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Çok olumlu ve uzunca süren bir görüşme oldu." dedi.

Palandöken, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi olarak Başbakan Davutoğlu ile bundan sonra da sık sık bir araya geleceklerini ve başta AB süreci olmak üzere diğer meseleleri görüşeceklerini bildirdi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 249 250 251 252 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara