1 Ocak 2014 Çarşamba
BAŞYAZI
TÜRK-İŞ’te yoğun bir dönem yaşamamıza neden oldu. Bu dönemde, siyasilerden sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarından işverenlerimize kadar toplumumuzun tüm kesimlerinden temsilciler Konfederasyonumuzu ziyaret ettiler...

Bir yandan çalışma yaşamının gündeminin ağırlığı, diğer yandan Yönetim Kurulumuzun kendi içinde yaşadığı değişiklik, TÜRK-İŞ’te yoğun bir dönem yaşamamıza neden oldu. Bu dönemde, siyasilerden sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarından işverenlerimize kadar toplumumuzun tüm kesimlerinden temsilciler Konfederasyonumuzu ziyaret ettiler, başarı dileklerini ilettiler.

TÜRK-İŞ’e gelen binlerce mesaj, telefon ve iyi dileklerle bizleri onurlandırdılar. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Son birkaç ayda yaşadığımız bu ilgi bize bir kez daha gösterdi ki, bu ülkede bir TÜRK-İŞ gerçeği var. TÜRK-İŞ, 61 yıldır sürdürdüğü mücadelesiyle, ülkemizde artık yalnızca bir emek örgütü değil, aynı zamanda bir gelenektir. Beğenen için de beğenmeyen için de, destekleyen için de, desteklemeyen için de TÜRK-İŞ’siz bir Türkiye düşünmek mümkün değil. Bu durum elbette bize çok daha ağır sorumluluklar yüklüyor. Temsil ettiğimiz kitlenin hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmenin yanı sıra, ülkemiz ve halkımızın tamamı için daha fazla çalışmamız gerektiğini bize hatırlatıyor.


TÜRK-İŞ Yönetimi, önümüzdeki dönemde bu bilinçle hareket edecek. Birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışacak. Kazanılmış haklarımızın korunmasından taviz vermeyecek, yeni haklar elde etmek için mücadele edecek. Halkımızın öncüsü ve umudu olma özelliğini koruyacak ve geliştirecek. 

TÜRK-İŞ’in 1963 yılından bu yana yayımladığı TÜRK-İŞ Dergisi de, okurları açısından bir başvuru kaynağı. Dergimiz, 50 yıldır olduğu gibi yayınını kesintisiz sürdürecek. Ancak, Yönetimde yaşanan değişikliğin ardından gelen yoğunluk nedeniyle, sizlere son birkaç ayın özetini sunmak amacıyla TÜRK-İŞ Gündem’i hazırladık. Dergimizin yanı sıra, birkaç ayda bir TÜRK-İŞ Gündem de sizlere ulaşacak. Çalışmalarımızı toplu halde izleme olanağı bulacaksınız. TÜRK-İŞ Gündem, bir nevi kısa süreli çalışma raporu hizmeti görecek.

Birkaç gün önce yeni bir yıla girdik. Her yeni yıl yeni bir umut demek. Umutlarımızı tazelemek, geleceğe güvenle bakmak için bir fırsat demek. Yeni yılın ülkemize, çalışanlarımıza, hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. Saygılarımla. 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara