3 Nisan 2018 Salı
CHP HEYETİNDEN TÜRK-İŞ’E ZİYARET
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA ve beraberindeki heyet, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ı makamında ziyaret etti.

"İnsanları zehirliyorlar"

Genel Başkan Ergün ATALAY, Cumhuriyet Halk Partisi'nin şekerle ilgili çalışmalarını yakından takip ettiklerini, bu etkinliklere konfederasyonlarına bağlı işçilerin yoğun katılım sağladığına değindi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin başka özelleştirmelere benzemediğinin altını çizen ATALAY, "Bizim ülkemizdeki işverenlerin, özellikle özel sektörün ne yaptığı ortada. Bunlar, 'Ben bu ülkeye hizmet edeyim, sevaba gireyim, ülkeye katkı sağlayım.' diye bu işe girmezler. Bunlar bu işe para kazanmak için giriyorlar. Özellikle nişasta bazlı şeker lobisi dünyada çok güçlü. Bizim ülkemizde de güçlü. Ortaya çıkmıyorlar ama bu ülkede uzun yıllardır insanları zehirlemeye devam ediyorlar." dedi.

"Nişasta bazlı şekerin (NBŞ) insan sağlığına zararının olmadığını" söyleyen, "akıl tutulması" yaşayan öğretim üyelerinin bulunduğuna dikkati çeken ATALAY, "O zaman Amerika niye bundan vazgeçiyor? Avrupalı bundan niye vazgeçiyor? Madem güzelse bunlar da yemeye devam etsin. Bu fabrikalar özelleştirilirse nişasta bazlı şeker lobisine prim vermiş oluruz." diye konuştu.

ATALAY, NBŞ kotasının yüzde 5'e düşmesine rağmen, 18 aydır Şeker Üst Kurulunun olmadığını belirterek, NBŞ'nin kaçak yollarla Türkiye'ye girmeye devam ettiğini söyledi.

- "200 bin imza daha geldi"

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı topladıkları 1 milyon 700 bine yakın imzayı Başbakan Binali Yıldırım'a teslim ettiklerini hatırlatan ATALAY, 200 bin imzanın daha ellerine ulaştığını kaydetti.

CHP'nin şeker konusundaki mitinglerine TÜRK-İŞ’in katılım sağladığını belirten ATALAY, "Çorum'a çevre illerden arkadaşlarımızı da yollarız. Orayla ilgili katkı sağlarız. Çünkü bu ülke meselesi. 'Bu siyasi mesele' diye kimse bakmıyor. Üç tane zengin 'buradan para kazanacağım' diye bu işe girmesin. O para, onlara yar olmaz, o paranın bereketine göremezler, iki yakaları bir araya gelmez. Bu işin ahı var." diye konuştu.

Ayrıca ATALAY, bu yıl 1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Günü” nü HATAY’da kutlayacaklarını açıkladı.  

Ziyarette; CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ, CHP Uşak Milletvekili Özkan YALIM ve CHP Emek Büroları Yöneticisi Burhanettin BULUT’da yer aldı.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara