2 Kasım 2013 Cumartesi
ÇİMSE İŞ SENDİKASI 19. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri 3 Kasım 2013 tarihinde Ankara Dedeman Otelde yapılan Çimse-İş Sendikası 19. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak’ın Divan Başkanlığı yaptığı Genel Kurulda Genel Başkan Ergün Atalay bir konuşma yaparak özetle şu konulara değindi; 
 

Geçmişten günümüze ülke idaresinde yer alan siyasetçilerin hiç birinin art niyetle görev yaptığını düşünmüyorum. Herkes gücü yettiğince bu ülke için çalışmalar yaptı. Ancak günümüzde de bu çalışmalar devam etmeli, özellikle çalışma hayatının içinde en sorunlu alan olan taşeron işçiliği konusunda düzenlemeler yapılmalıdır. Asgari ücreti bir tarafa bırakalım, bu ülkede merdiven altı olarak tabir edilen işyerlerinde işçiye asgari ücretin yarısı ücret veren işverenler olduğunu biliyoruz. Özellikle siyasilerin silkinerek bu konu üzerinde durması gerekiyor.

Geçen günlerde bir işverenin kıdem tazminatı konusunda yapılan tartışmalar esnasında, hükümetin işçi sendikaları ile anlaşılma yapmadan bu konuda bir sonuca varılamayacağını söylemesi üzerine; “Neden işçi sendikaları ile anlaşmak zorundayız, temsil ettikleri işçi nüfusu çalışma hayatındaki işgücünün yüzde 3’ü” diyerek işçi sendikalarını muhatap kabul etmeyen bir tavır ortaya koymuştur. Bu işverenin gözden kaçırdığı küçük bir ayrıntı var. Biz bu ülkede sadece üye işçilerimizi değil, emeklileri,  taşeron işçisini, işsiz vatandaşımızı yani halkın yüzde 75’ini temsil ediyoruz.

Kıdem tazminatı konusunda resmi olarak hiçbir rapor ve kanun taslağı elimize geçmemiş, bu konu üzerinde hiçbir resmi görüş bildirilmemiştir. TÜRK-İŞ politikalarını belirlerken sadece bu günü düşünerek hareket etmemekte, yarınlarımız olan çocuklarımızın, gençlerimizin de haklarını düşünmektedir. Bu nedenle kazanılmış hakları geriye götürecek hiçbir uygulamanın içinde olmayacağımızı buradan bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara