9 Eylül 2014 Salı
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İŞ DÜNYASI VE SENDİKALARDAN OLUŞAN HEYETİ KABUL ETTİ.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, iş dünyası ve sendika temsilcileriyle birlikte 09.09.2014 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası ve sendika temsilcileriyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaretlerinin ardından Çankaya Köşkü'nden ayrılırken, beraberindeki heyet adına basın mensuplarına açıklama yaptı.

Türkiye'de ekonomik, sosyal hayatı temsil eden meslek ve sivil toplum kuruluşları ile sendika konfederasyonlar olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin işçilerini, girişimcilerini, esnaflarını ve memurlarını temsil ediyoruz. Her görüş ve inançtan üyelerimizi temsil ediyoruz. Hepimiz Türkiye'nin daha ileri gitmesi için çalışıyoruz" diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, 10 Ağustos'ta ilk defa halkın oyuyla Cumhurbaşkanının seçildiğini anımsatarak, "Bu çok önemli ve kritik bir seçimdi. Bu sürecin istikrarı gözeterek, huzurlu bir ortamda tamamlanmış olmasından son derece memnunuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde olduğu gibi bu önemli görevde de Türkiye için hizmetlere devam edeceğine eminiz. Tüm milletimize hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, bir basın mensubunun Mecidiyeköy'de yaşanan iş kazasının görüşmede gündeme gelip gelmediğine ilişkin sorusu üzerine, ziyaret amaçlarının hayırlı olsun dileklerini iletmek olduğunu söyledi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılacağı cuma günkü toplantıda bu konunun ele alınacağını belirterek, "Bizim bu heyetin aşağı yukarı dörtte üçü orada olacak. İş sendikaları başta olmak üzere bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Başbakan ile toplantı yapacağız" dedi.

Hisarcıklıoğlu da "Cuma günü zaten Sayın Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile bir araya gelip, bir çalışma yapılacak, iş güvenliği meselesiyle ilgili" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret eden heyette, TÜRK-İŞ, TOBB, TESK, Hak-İş, TİSK, Memur-Sen, Kamu-Sen, TURSAB, TÜSİAD, TİM, MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve TURKONFED temsilcileri bulundu.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 249 250 251 252 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara