5 Haziran 2018 Salı
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ve GENEL BAŞKAN ATALAY MADENCİLERLE İFTARDA BULUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Genel Başkan Ergün ATALAY 5 Haziran 2018 tarihinde madencilerle iftarda bir araya geldi.

İftar programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet DEMİRCİ ve sendika yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda madenci ve aileleri katıldı.
1 Temmuz 2008 günü Sayın Cumhurbaşkanımız ile maden ocağına geldik diyen ATALAY, “Türkiye Cumhuriyetinde ilk defa ocağa, kömürün çıktığı yere giren Sayın Cumhurbaşkanımız olmuştur. Kendisi o zaman 3000 tane işçi alınacak demişti.  O işçi arkadaşlarımız şu anda aileleriyle beraber buradalar” dedi. 

 

“1500 MADENCİ İŞE ALINACAK”


Bin beşyüz işçi alınacak. Bin kişi bu sene içerisinde, beş yüz kişi ise 2019 yılı içerisinde diyen ATALAY,  “Bu güzel haberden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız ve Enerji Bakanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Ben TÜRK-İŞ Başkanı olduktan sonra annemin elini öptüm ve buraya geldim. Kozlu’da madene ocağına girdim. Sonra başkanlık koltuğuna oturdum diyen ATALAY, “ Bu salonda oturanlar bir avuç kömür için can verenlerdir. Bu ülke için şehit olanlar var 15 Temmuz dahil. Allah mekanlarını cennet yapsın. Türkiye varsa sendika var dernek var oda var biz varız. Türkiye yoksa hiçbir şey yok” dedi.
ERDOĞAN, “KÖMÜRÜ ÜLKEMİZİN YENİ MİLLİ GÜÇ KAYNAKLARINDAN BİRİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMEKTE KARARLIYIZ”
Daha sonra kürsüye konuşmasını yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN geldi. ERDOĞAN, “Artık madenlerimizi yürek burkan kazalarla değil en ileri tekniklerle yapılan üretim modelleriyle konuşmak, tartışmak istiyoruz. Maden sahalarını sarı, kırmızı, mavi olarak risk gruplarına ayırarak denetimlerini de ona göre yapacağız. Tüm bu süreçleri şeffaf bir şekilde yürüterek kömürü ülkemizin yeni milli güç kaynaklarından biri haline dönüştürmekte kararlıyız” dedi. 
Türkiye Taşkömürü Kurumu’na yılsonuna kadar bin, yeni yılda 500 işçi ilavesi müjdesini verdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yılsonuna kadar inşallah 1000, önümüzdeki yıl da 500 ilave ile böyle bir alım müjdesini verdik” dedi.

 

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara