29 Aralık 2014 Pazartesi
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TÜRK-İŞ’İ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29.12.2014 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret etti.

TÜRK-İŞ genel merkezinde gerçekleşen ziyarete Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve TÜRK-İŞ Genel Başkan Danışmanı Prof.Dr Vedat Bilgin de katıldı.

Genel Başkan Ergün Atalay ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çalışma hayatının güncel sorunlarını içeren bir dosya sundu. Genel Başkan Ergün Atalay, asgari ücret konusunda işçilerin haklı taleplerinin karşılanmasının önem arz ettiğini dile getirdiği konuşmasında, İş Kanununa aykırı bir biçimde asıl işin kendisinde taşeron işçi çalıştırılmasının acilen önüne geçilmesi gerektiğini de vurguladı.

Karayollarında çalışan işçilerin sonuçlanan yargı kararlarının bir an önce uygulanması, maden yer altı işlerinde çalışan işçilerin taban ücret olarak en az iki asgari ücret alması, geçici işçilerin kadro sorunu, madenlerin daha sıkı denetlenmesi, ücretlerin vergilendirilmesindeki adalet ve sendikal örgütlenmenin önündeki engeller konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a talepler iletildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan raporun detayları için aşağıdaki sekmeye tıklayınız...

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara