29 Ekim 2017 Pazar
CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN
Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde büyük gayret ve fedakarlık göstererek vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetin ilanı, bir ulusun, özgürlük ve bağımsızlık uğruna hangi engelleri aşabileceğinin çarpıcı bir örneğidir. 20 inci yüzyılın başlangıcından günümüze uzanan bir aydınlanmanın ışığıdır.  

Cumhuriyet tarihimize bakıldığında; zaman zaman ülkede yaşanan kimi gelişmelerin endişe ve belirsizliğe yol açtığı görülecektir. Ancak en karanlık dönemlerden ülkemiz, kısa sürede aydınlığa çıkmasını bilmiştir. Tasada, kederde, sevinçte ortak olmanın kıvancını ve “bir olmanın” önemini yaşamıştır.

Bu nedenle Cumhuriyet, kazanımları ile vazgeçilmezimizdir. Büyük Önder Atatürk’ün "Cumhuriyeti biz kurduk, onu sizler yaşatacaksınız” ifadesi doğrultusunda, devraldığımız emaneti, var olan tüm zenginlikleri çoğaltarak yarına taşımak, bu ülkede yaşayan her vatandaşın görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 176 177 178 179 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara