31 Temmuz 2019 Çarşamba
DESTİCİ'DEN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, konfederasyonumuzun kuruluşu'nun 67.yılı münasebetiyle Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret eden DESTİCİ, TÜRK-İŞ'in 67'nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Destici, TÜRK-İŞ'i Türkiye'nin öncü sendikası olarak gördüklerini belirterek, "TÜRK-İŞ, devletin varlığı ve ülkenin bütünlüğü, demokrasinin devamı noktasında her zaman katkı verdi. Hepimizin önceliği devletin varlığı ve milletin istiklali ve istikbalidir. TÜRK-İŞ, bu konuda misyonunu devam ettirmektedir." diye konuştu.

Kıdem tazminatına ilişkin düzenlemelerde, işçi sendikalarının onayı olmadan değişikliğe gidilmemesi gerektiğini savunan DESTİCİ, devam eden toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Merkez Bankası, enflasyonun yüzde 14 olduğunu dile getirdi. TÜRK-İŞ'in talebi de yüzde 15 olarak görülüyor. Bu talep, gayet makul. Basına yansıyan 6+4 teklifi, Türkiye gerçeklerinden uzak görünüyor. İşçilerin hak ettiklerini alması, enflasyonun üzerinde bir artışın teklif edilmesini gerektirir. Bayramdan önce bir anlaşmaya varılarak işçilerimize müjde verilmesini bekliyoruz."

Genel Başkan ATALAY'da konuşmasında, Destici'ye ziyareti için teşekkür etti.

TÜRK-İŞ'in "Türkiye varsa biz varız" ilkesiyle çalışmalarını yürüttüğünü anlatan ATALAY, "Biz, bu doğrultuda bir topluluğuz. Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olarak Türkiye'den yanayız." dedi.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 224 225 226 227 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara