6 Haziran 2015 Cumartesi
DİYARBAKIR HDP MİTİNGİNDEKİ BOMBALI SALDIRI DEMOKRASİYE YÖNELİKTİR
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 05 Haziran 2015 Cuma Günü, Diyarbakır’da yapılan Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Mitingi sırasında meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle yaptığı açıklamada “Bu saldırı demokrasiye yöneliktir” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın açıklaması şu şekildedir:

“Dün (5 Haziran 2015) Diyarbakır'daki HDP mitingi sırasında bir bombalı saldırı olayı meydana gelmiştir. Seçim kampanyası yürüten bir siyasal partinin düzenlediği miting esnasında patlayan bomba sonucu vefat eden ve yaralanan vatandaşlarımız olmuştur. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifa diliyorum. Mitingteki bombalı saldırı demokrasiye yöneliktir. Genel seçimlerden iki gün önce gerçekleştirilen bu saldırıyla ülkemizin huzuru bozulmak istenmektedir. İnanıyorum ki toplumun tüm kesimleri sağduyulu davranışını muhafaza edecektir. Faillerin bir an önce yakalanarak yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz."

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara