1 Aralık 2017 Cuma
ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA İŞ OLANAKLARI YARATILMASI ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlamıştır

Her insanın doğuştan sahip olduğu temel hak ve özgürlükleri kullanmasının önünde çoğu zaman engeller ve yetersizlikler bulunmaktadır. Kişilerin doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle engelli olması, hakların kullanımını kısıtlayan bir unsur olarak değerlendirilmemelidir. Engelli vatandaşlarımıza iş olanakları yaratılması, ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Engelli istihdamının artması ile toplumsal refah ve huzurun sağlanmasının daha kolay olacağı unutulmamalıdır. Bizlere düşen görev engelli insanlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkanları sunarak zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırıp engellilerle birlikte dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir.Nitekim gerekli  fırsat ve imkan verildiğinde engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla, azim ve kararlılıklarıyla hepimize örnek olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalığı artırmasına ve engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak adımların atılmasına vesile olmasını diliyoruz.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara