2 Eylül 2018 Pazar
GAZİANTEP'TE MEYDANA GELEN KAZADA 8 MEVSİMLİK İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ
Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde mevsimlik işçileri taşıyan kamyonet ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 8 işçi hayatını kaybetti. 18 kişi de yaralandı.
Her yıl çok sayıda mevsimlik işçi benzer şartlar altında yolculuk yapmaya zorlanırken yaşanan kazalarda hayatını kaybediyor. Meydana gelen bu kazalar açıkça gösteriyor ki mevsimlik işçilerin yaşama ve çalışma koşullarına duyarsızlık devam etmektedir.
Mevsimlik işçilerin dezavantajlı konumlarını istismar etmenin önüne geçilmeli, insan onuruna yakışmayan çalışma ve ulaşım koşulları ortadan kaldırılmalıdır. Bu amaca yönelik olarak denetim yapmakla yükümlü olan kamu kurum ve kuruluşları, görevlerini halen yürürlükte olan Başbakanlık'ın 2017/6 Sayılı genelgesi hükümleri doğrultusunda kayırmacılığa meydan vermeden ve yüksek duyarlılıkla yerine getirmelidirler ve hukuksal müeyyideleri uygulamalıdırlar.

TÜRK-İŞ olarak, kazada hayatını kaybeden işçiler ve aile bireylerine Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Yaralananların sağlığına bir an önce kavuşmasını temenni ederiz. 

 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara