29 Kasım 2018 Perşembe
GEBZE’DE HAYATINI KAYBEDEN EMEKÇİLERİMİZİN AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ
TÜRK-İŞ topluluğu olarak iş kazasında hayatını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralı işçimize de acil şifalar diliyoruz.

28 Kasım 2018 tarihinde Kocaeli’’nin Gebze ilçesinde, Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında inşaatı devam eden 7 nolu viyadükte, beton blok montajı sırasında çökme meydana geldi. Yaklaşık 30 metre yükseklikte bulunan viyadükte çalışan 4 işçi, blokla birlikte düşerek enkazın altında kaldı. Bu üzücü kaza neticesinde bir işçi yaralı olarak kurtuldu. Diğer üç işçinin cansız bedenine ulaşıldı.

Tüm tehlikeli iş kollarında gerekli tedbirlerin zamanında alınması, iş güvenliği konusunda yaptırımların caydırıcı bir şekilde hayata geçirilmesinin gerekliliği maalesef ki bu iş kazası ile tekrar gün yüzüne çıktı. Yapılacak soruşturma ve araştırma sonucu hazırlanacak raporla kamuoyu bir an önce bilgilendirilmelidir. Sorumluların yargı önünde hesap vermesi sağlanmalıdır.

TÜRK-İŞ topluluğu olarak iş kazasında hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralı işçimize de acil şifalar diliyoruz.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 197 198 199 200 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara