27 Haziran 2016 Pazartesi
GENEL BAŞKAN ATALAY, İŞÇİLERLE BULUŞTU
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 27 Haziran 2016 pazartesi günü Sakarya'da Demiryol-İş Sendikası Adapazarı Şube tarafından verilen iftar yemeğinde Demiryol işçileri ile bir araya geldi.

Programda konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, çalışma hayatınındaki yaşanan sıkıntıları dile getirdi.Atalay, kıdem tazminatının kendilerinin kırmızı çizgisi olduğunu, buradan geriye gidişin söz konusu dahi olamayacağını dile getirerek Türk-İş olarak olumsuz bir şeyin içide olmayacağını dile getirdi.Zorunlu Bireysel Emeklik Sistemi (BES),Taşeron ve geçici işçilik konusuna da değinen Atalay şöyle devam etti.

"Asgari ücretliden 100 lira kesileceği söyleniyor, Asgari ücretli için değil 100 lira, 10 lira bile çok değerli. Türk-İş olarak buna karşı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum,'' dedi.

Taşeron konusunda da yıllardan beri bu ülkenin kanayan bir yarası olduğunu her platformda söylediklerini ifade eden Atalay, Özel Sözleşmeli Personel Statüsünü eleştirerek, 'asıl iş' ve 'yardımcı iş' ayrımı yapılmaksızın taşeron işçilerinin herhangi bir ayırıma tabi tutulmadan, belediye ve il özel idarede çalışanlar dahil olmak üzere kamuda işçi statüsü ile kadroya geçirilmesidir.”dedi.

Geçici İşçilik konusuna da değinen Atalay,kamuda binlerce kişinin 'Geçici İşçi' statüsünde çalıştırıldığına dikkat çekti.Atalay, ''Tüm işkollarında 5 ay 29 gün çalıştırılan işçilerin talepleri yerine getirilmelidir.Bilgi,beceri ve deneyimleriyle faydalı bu işçilerin daimi kadroya geçirilmeleri için gerekli düzenlemenin bir an önce yapılması gerektiğini'' vurgulayarak sözlerini tamamladı.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 228 229 230 231 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara