4 Ağustos 2014 Pazartesi
GENEL BAŞKAN ATALAY, KOOP-İŞ SENDİKASININ GENEL KURULU'NA KATILDI.
Türkiye işçi hareketinde 50 yılı geride bırakan Koop-İş Sendikasının 18. Olağan Genel Kurulu, Büyük Ankara Anadolu Otel’de yapıldı.

Türkiye işçi hareketinde 50 yılı geride bırakan Koop-İş Sendikası’nın 18. Olağan Genel Kurulu, Büyük Ankara Anadolu Otel’de yapıldı.  Genel Kurula; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Yakup Akkaya, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, siyasi parti temsilcileri, yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, konfederasyona bağlı sendikaların yöneticileri, işveren temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Genel kurulda konuşma yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye’de sendikaların 62 yıllık tarihi olduğunu hatırlatarak, Soma’daki maden faciasını başından sonuna kadar takip ettiğini dile getirdi. Soma’da sendika olarak kendilerinin de sorumluluğu olduğunu belirten Atalay, üretim zorlamasının facialara sebebiyet verdiğini söyledi.

Sözleri sık sık alkışlarla kesinlen Atalay, 15 yıldır demiryolu alanında sendikal alanda örgütlenmek için çalıştıklarını vurgulayarak, Türkiye’de otomobil üreten ve yaklaşık 13 bin işçinin çalıştığı yabancı firmalarda sendikalaşmanın bulunmadığına dikkat çekti. Türkiye’nin sosyal politika alanında daha ileri bir ülke olması için mücadele ettiklerini belirten Atalay, “Geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da ülkemiz için geleceğimiz için aynı kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara