16 Nisan 2015 Perşembe
GENEL BAŞKAN ATALAY, TÜRK METAL SENDİKASI'NIN EĞİTİM SEMİNERLERİ AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDI.
Genel Başkan Atalay 16.04.2015 tarihinde TÜRK METAL Sendikası'nın eğitim semineri açılış toplantısına katıldı.

Türk Metal Sendikası'nın İzmir 1, İzmir 2 ve Manisa 1 Nolu Şubelerinden Anadolu Down Town Hotels Ankara’ya gelen 160 kişilik şube kurullarının ve temsilcilerinin katıldığı eğitim programının açılışına TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TÜRK-İŞ Genel Sekreteri/ Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak katıldı. Üyelere hitaben konuşan Pevrul Kavlak; Türk Metal’in son beş yılda neler yaptığını ve sendikanın geldiği noktayı özetledi. Yapılan yatırımların Türk Metal üyeleri ve geleceği için olduğunun altını çizen  Kavlak; “inşallah yaz sezonunun uzun sürdüğü bir bölgede Antalya ya da Bodrum gibi bir yerde bir otelimizi daha sizlere kazandıracağız ve yine açılışını yine sizlerle birlikte yapacağız” dedi.

Pevrul Kavlak’ın konuşmasının ardından bir konuşma yapan TÜRK-İŞ  Genel Başkanı Ergün Atalay; Türk Metal üyeleri ile tekrar bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Biz 20’li yaşlarda beş yıldızlı oteller zincirinin yeni başladığı dönemlerde bırakın o otellerin içine girmeyi, o otellerin önünden geçerken ürkerdik. Pınarın şarıl şarıl aktığı yerde bir bardak suyun hiç kıymeti yok. Ama bir çölde bir bardak su o kadar kıymetli ki. Bu dönemle o dönemi yaşayanlar anlar bunu. Biz işçiler işe başlarken, okula başlarken doktor olacağız, mühendis olacağız diye bir talebimiz yoktu. Benim için de Pevrul Bey için de geçerli bu. Biz çıraklık okulundan geldik. Ekonomik şartlarımız durumumuz buydu. Ama hedeflerimiz oldu. İşçinin çocukları, benim çocuklarım, ailelerimiz okusunlar emir almasınlar emir verebilsinler istedik. İnanın geldiğimiz nokta, şu anda bulunduğumuz bina çok şey anlatıyor. Bundan yarım asır evvel işçileri örgütlerken rahmetli olanlar var, mekânları cennet olsun, hastalananlar var, Allah şifalar versin… Hayat bir yerde başlıyor, bir yerde bitiyor. Bir süreç ama uzun değil. Onun için bu arayı iyi doldurmak karşılığını vermek lazım. TÜRK-İŞ'in bir milyon üyesi var, en büyük sendikalarından biri Türk Metal. 11 sene önce Pevrul Beyle tanıştım sonra TÜRK-İŞ’te mesai arkadaşım oldu ve her zaman beraber çalışmaktan keyif alıyorum.  1 milyon üyemiz var, aileleriyle birlikte 4 milyon… Adında TÜRK-İŞ bulunan bir başka kurum bulamazsınız. Allah bana nasip etti bu kurumun başında görev yapıyorum. Sizleri utandıracak başınızı eğecek bir şey yapmayız Allah’ın izniyle. Bu çıtayı daha güçlendiririz. Bu yükseltmede de Türk İşçi Hareketinin öğreneceği çok şey var.  Sizleri şahsım ve kurumum adına selamlıyorum. Teşekkür ediyorum.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak da TÜRK-İŞ  Genel Başkanı Ergün Atalay’a yapmış olduğu konuşmadan dolayı teşekkür ederek, bir hediye takdim etti.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara