7 Ekim 2016 Cuma
GENEL BAŞKAN ATALAY GÜVENLİK-İŞ SENDİKASI İL TEMSİLCİLERİ EĞİTİM SEMİNERİ VE SAĞLIK-İŞ SENDİKASININ İŞÇİ VE İŞ SAĞLIĞI SEMİNERİNE KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 7 Ekim 2016 Cuma günü Kemer Grand Haber Otel'de düzenlenen Güvenlik-İş Sendikası İl Temsilcileri Eğitim Semineri ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası'nın 'İşçi ve İş Sağlığı Semineri'ne katıldı.

Konuşmasına 15 Temmuz işgal girişimine değinerek başlayan ATALAY, ''Sakın unutmayın 15 Temmuz'u, çocuklarınıza ailenize sakın unutturmayın. Bunun bedelini ülke olarak biz ödüyoruz, bu ülkeye gönül vermiş ülkeler, Müslümanlar, fakir, dar ve sabit gelirli, ev hanımı, en önemlisi biz işçiler, taşeronlar ödüyor'' dedi.

15 Temmuz'dan sonra işçilerinin sorunlarının ötelendiğini belirten ATALAY, ''Geçişi işçiliği, asgari ücreti ve işsizliği konuşuyorduk.Her gün ortalama 4 kişi ölüyor ve iş kazalarını konuşuyorduk. Her gün ortalama 4 insanımız iş cinayetine kurban gidiyor ve şimdi bunları konuşamıyoruz. Belki 15 Temmuz'dan sonra ilk defa burada konuşuyoruz" dedi.

Taşeron ve Geçici İşçiliği de değinen ATALAY, ''Asıl işi yapan herkes kadroya geçsin. İşçilik ise işçi, memurluk ise memurluk kadrolarına geçsin. Burada herkes işçilik işi yapıyor. Önümüzdeki günlerde taşeronla ilgili Sayın Başbakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla bir toplantı yapılacak. Kamuda 5 ay 29 gün çalışan geçici işçiler var. Kadın çalışanlarımızın daha büyük sıkıntıları var. Taşeron lafını beğenmediğimi ifade ettim ve başka bir isim bulmak gerektiğini söyledim" dedi.

Kemer Grand Haber Otel'de düzenlenen Güvenlik-İş Sendikası İl Temsilcileri Eğitim Semineri ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası'nın 'İşçi ve İş Sağlığı Semineri'ne Antalya Valisi Münir KARALOĞLU'da katıldı.

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara