18 Ağustos 2016 Perşembe
GENEL BAŞKAN ATALAY VAN ELAZIĞ VE BİTLİSTE YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ
ATALAY, "FETÖ'ye karşı sergilediğimiz birlik ve beraberliği, PKK ve IŞİD terörüne karşı da göstermeliyiz. Bunu başardığımız takdirde terörün her türlüsünün kökünü bu güzel ülkeden kazırız"

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "FETÖ'ye karşı sergilediğimiz birlik ve beraberliği, PKK ve IŞİD terörüne karşı da göstermeliyiz. Bunu başardığımız takdirde terörün her türlüsünün kökünü bu güzel ülkeden kazırız." ifadelerini kullandı.

Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, Van, Elazığ ve Bitlis'teki terör saldırılarının ülkenin huzuru ve birliğini hedef aldığını, FETÖ'yü kullanarak amaçlarına ulaşamayan odakların PKK ile sahneye çıktığını belirtti.

FETÖ'nün darbe girişiminin aziz milletin birlik ve kahramanlığıyla başarısızlığa uğratılmasının ardından PKK'nın terör saldırılarını artırdığını vurgulayan Atalay, şunları kaydetti:

"Anlaşılıyor ki bazı odaklar, bu milletin birlik ve beraberliğinden, huzur ve mutluluğundan rahatsız. Bunun için maşa ve kuklalarını kullanarak, terörün her türlüsünü deniyorlar. Bilinmeli ki bu terör örgütlerinin adları farklı olabilir ama amaçları aynı. Onların bu kirli oyununu millet olarak birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak bozabiliriz. FETÖ'ye karşı sergilediğimiz birlik ve beraberliği, PKK ve IŞİD terörüne karşı da göstermeliyiz. Bunu başardığımız takdirde terörün her türlüsünün kökünü bu güzel ülkeden kazırız."

Herkesin ülkenin bugünü ve yarınına sahip çıkması gerektiğine işaret eden Atalay, "Bir yerde huzur varsa, mutluluk vardır. Huzur yoksa hiçbir şeyin anlamı yoktur. Herkes elinden geldiğince ülkenin birliği ve huzuruna katkı vermeye mecburdur. Çanakkale ve Kuvayımilliye ruhunu 15 Temmuz'da olduğu gibi hakim kılıp, millet olarak ülkemizi hedef alan tüm kirli oyunları bozmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Atalay, terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dileyerek, benzer olayların bir daha yaşanmamasını temenni etti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 221 222 223 224 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara