25 Ekim 2013 Cuma
GENEL BAŞKAN ATALAY YATAĞAN İŞÇİSİNİN YANINDA
Genel Başkan Atalay Türkiye Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Maden-İş Genel Başkanı Eyüp Alabaş ve bölge şube başkanları ile birlikte Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirmeye karşı direnişte olan işçileri ziyaret etti.

Burada işçilere hitaben bir konuşma yapan genel başkan Atalay şunları söyledi;  Zonguldak denilince akla nasıl kömür geliyorsa, bu bölgede yatağan termik santrali ile anılmaktadır. Genel Başkanlık görevine başladığım ilk gün Zonguldak’ta ki madenci işçi arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Hep birlikte madene indik ve orada ki şartları bir kez daha gördük. Bu ülkede sendikacılık yapanların, siyaset yapanların bir kez madene inip işçimizin hangi şartlarda çalıştığını ve o alın terinin, emeğin hakkını nasıl verdiklerini görmelerini istedik. Hiç madene inmeden, gelip yatağanı görmeden, özelleştirme hakkında konuşur, bu kuruluşları satmaya, birilerine pazarlamaya kalkışırlarsa bu yükün altında kalacaklarını ve bu günahın hesabını kulun da Allahlın da soracağını söyledik.

7-8 yıl önce bu bölge insanımız adeta zehir kusuyordu, bunun bedelini çoluğu ile çocuğu ile ödediler. Bugün bu kuruluşlarımızın arıtma sistemi, baca sistemi geliştirildi kar eden kurumlar haline getirildi şimdi gelin buraları birilerine verelim diyorlar.

Sizler bu özelleştirmeye karşı mücadelenizi devam ettiriyorsunuz, TÜRK-İŞ olarak bu mücadelede maddi ve manevi her türlü desteği sağlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara