3 Aralık 2013 Salı
GENEL BAŞKAN ATALAY'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
Bu yıl, Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Engelli Kamu Çalışanları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Kapu ve beraberindeki heyet TÜRK-İŞ Genel Merkezi’ni ziyaret etti ve Genel Başkan Ergün Atalay ile görüşme yaptı.

Engellilerin bireysel ve toplumsal olarak karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek ve engellilerin toplumsal yaşamda hak ettikleri yeri alabilmelerini sağlamak için toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla, her yıl 3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlikler düzenleniyor.

Dernek Başkanı Kapu’dan, yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi alan Atalay, engelli vatandaşların ülke nüfusu içinde önemli bir paya sahip olmasının yanında toplumun da ayrılmaz bir parçası olduklarını söyledi. Atalay, TÜRK-İŞ’in tüm çalışanları doğrudan ilgilendiren konularda olduğu gibi “engelli hakları” konusunda da çalışmalarını sürdürdüğünü, Özürlüler İdaresi Başkanlığı kapsamındaki çalışmalara aktif olarak katıldıklarını ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını anlattı. Atalay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün tüm engellilerin sorunlarına çözüm olacak çalışmalara aracılık etmesini ve sorunların bir an önce çözülmesini temenni etti.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara