7 Ağustos 2015 Cuma
GENEL BAŞKAN ERGUN ATALAY TÜRKMETAL 15. GENEL KURULUNA KATILDI.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK METAL Sendikasının 15. Olağan Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yaptı.

Genel Başkan konuşmasında, TÜRK-İŞ’in 63. Kuruluş Yıldönümünün yaşandığını belirterek Konfederasyonun ülkenin, bölgenin ve işçi hareketinin sigortası olduğunu vurgulamıştır. Konfederasyonun kuruluşunda birinci önceliğin ülke, ondan sonra işçi hak ve menfaatleri geldiğini hatırlatan Genel Başkan, “Türkiye varsa TÜRK-İŞ var, Türkiye varsa işçi hareketi var” dedi.  
 
Konuşmasında, ülkenin genel durumu ve çalışma hayatının güncel sorunları hakkında görüşlerini açıklayan Genel Başkan ATALAY, sendikalar olarak topluma mesajlar vermeleri gerektiğini, ülkede dar ve sabit gelirlilerin problemleri olduğunu belirterek “TÜRK-İŞ mazlumun da, mağdurun da sözcüsüdür” dedi.  Türkiye’nin ve işçilerin çözüme kavuşması gereken önemli problemlerin bulunduğunu, ülkeyi yönetecek Hükümetin bir an önce kurulmasının beklendiğini belirten ATALAY, “ama her şeyden evvel, olmazsa olmazımız Türkiye’nin güvenliğidir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara