5 Ağustos 2014 Salı
GENEL BAŞKAN ERGÜN ATALAY'DAN AZERBAYCAN’A DESTEK
Azerbaycan’ın Ermenistan sınırında yaşanan gelişmelerin ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY Azerbaycan İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Settar MEHBALİYEV’e aşağıdaki destek mesajını göndermiştir;

Sayın MEHBALİYEV,

Azerbaycan ve Ermenistan sınırında bulunan Ağdam şehrinde, Ermeni askerlerinin ağır silahlarla Azerbaycan sınır hattına ateş etmesi sonucunda 13 Azeri askerinin şehit olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. 1992 yılında Ermenistan tarafından işgal edilen ve 20 bin Azeri kardeşimizin ölümüne neden olan Dağlık Karabağ sorunu, Ermenistan’ın diplomatik çözüm arayışlarını reddeden çatışmacı tutumu nedeniyle 22 yıldır bir çözüme kavuşamamıştır.

TÜRK-İŞ Topluluğu Azerbaycan ve Ermenistan sınır hattında yaşanan çatışmanın giderek şiddetlenmesinden büyük bir endişe duymaktadır. Sınır hattında 20 yılı aşkın bir süredir belirli aralıklarla vuku bulan çatışmalar neticesinde birçok masum Azeri kardeşimiz yaşamını yitirmiştir.

Ermenistan’ın şiddet içeren tutumunu kınıyor ve bu zor döneminizde ve haklı davanızda TÜRK-İŞ topluluğu olarak her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiyorum. Şehit olan Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. 

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara