2 Ekim 2014 Perşembe
GENEL BAŞKAN ERGÜN ATALAY’DAN SOMA’YA BAYRAM ZİYARETİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Kurban Bayramı öncesi Soma’yı ziyaret etti.

Atalay ve beraberindeki heyette, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy,Manisa (Soma) İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, TÜRK-İŞ İzmir Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, Türkiye Maden-İş Sendikasına bağlı Şube yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu yer aldı.

Önce Maden Şehitliğini ziyaret eden Atalay, maden şehitlerinin mezarları üzerine karanfil bırakıp dua etti. Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerini de ziyaret eden Atalay, buradaki çocuklara bayram hediyeleri dağıttı. Soma’da açılacak olan TÜRK-İŞ okulu için  düzenlenen merasimde protokol imzalandıktan sonra bir konuşma yapan Genel Başkan Ergün Atalay konuşmasında “ Bizim de arzumuz, seneye öğretim yılına bu okulumuzun açılması. Biz TÜRK-İŞ olarak Türkiye’de 17. okulumuzu Soma’ya yapacağız. Türkiye’nin değişik yerlerinde yaptığımız okullarımız var. 301 kardeşimize Allah rahmet eylesin; 423 yetimimiz var. Bu ülkede işini dört dörtlük yapan, kurumsallaşmış olan patronlarımız, işadamlarımız var ama maalesef işini yapmayanlar da var. Özellikle en son Şişli’deki asansör kazasından önce, 2012’de Beylikdüzü’nde de olan yangında 11 işçimiz can verdi. Bir daireyi 2 trilyona satıyorlar. Onlar, bir oda fiyatını işçi sağlığına, işçi güvenliğine, işçinin yaşam merkezine harcarlarsa biz bu kazaların büyük bölümünün önüne geçmiş oluruz. Şimdi Meclis’te madenlerle ilgili yasa geçti. Büyük bölümünden biz razıyız. Noksanları var ama bayramdan sonra bir torba yasayla madencilik ve inşaat sektörüyle ilgili, çok tehlikeli işyerleriyle ilgili yeni bir yapılandırma yapılacak.” ifadelerine yer verdi. Soma Belediyesini de ziyaret eden Atalay, TES-İŞ Soma Şubesine de uğrayarak, vefat eden Şube Sekreteri Hatay Uylaş için başsağlığı dileklerinde bulundu.  

 

 

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara