2 Eylül 2021 Perşembe
GENEL MADEN İŞ SENDİKASI’NDAN TÜRK-İŞ’E ZİYARET
Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu ile Şube Başkan ve Yöneticileri, 1 Eylül 2021 Çarşamba günü TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK’da bulundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 29’uncu Dönem, Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmelerinin TÜHİS’te imzalanmasının ardından TÜRK-İŞ Genel Merkezi’ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

GMİS Genel Başkanı Hakan YEŞİL; TTK 29’uncu Dönem, MTA 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmeleri sürecinde verdiği büyük destek ve katkılarından dolayı TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ile TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Maden ve MTA işçilerinin selamlarını ve teşekkürlerini ileten GMİS Genel Başkanı Hakan YEŞİL, Genel Başkan Ergün ATALAY’ın maden ve MTA işçisi ile işçi sınıfı için önemli mücadeleler verdiğini söyledi. GMİS olarak maden ve MTA işçileri için harcadığı çaba ve verdiği mücadele nedeniyle müteşekkir olduklarını ifade eden YEŞİL, “Bundan böylede TÜRK-İŞ ile işçi sınıfı ve ülkemiz adına verilecek her mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da GMİS Yöneticilerinden maden ve MTA işçilerine selamını iletmelerini istedi.

Maden ve MTA işçilerinin önemli olduğunu belirten Genel Başkan Ergün ATALAY, “TÜRK-İŞ Genel Başkanı olduğumda ilk olarak Zonguldak’ta maden ocağına inerek maden işçileriyle bir araya geldim. Ondan sonra Annemi ziyaret ettim ve ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı makamına oturdum.

Bugüne kadar maden işçisinin, işçi sınıfının başını öne eğdirmedim, buna müsaade etmedim. Aynı kararlılıkla maden ve MTA işçisine, işçi sınıfına hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK’da maden ve MTA işçilerinin mücadelelerini takdirle karşıladığını belirterek, “Madencilerin bizler için çok önemli bir yeri var. Madencilerle omuz omuza mücadele etmek onur verici” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara