12 Mayıs 2016 Perşembe
GENEL TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİ EYÜP ALEMDAR ÇALIŞMA HAYATINDA ENGELLİLERİN SORUNLARI PANELİNE KATILDI
Türkiye Engelsiz Yaşam ve Sosyal Hizmet Vakfı (TEYVAK) ve Sivil Memurlar Sendikası tarafından SGK Konferans Salonu’nda düzenlenen “Çalışma Hayatında Engellilerin Sorunları” paneline Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar katıldı.

Türk-İş Genel Teşkilatlanma Sekreteri Eyüp Alemdar, engellilerin birey olarak insan onuruna yakışır biçimde sosyal yaşamda herkesle birlikte yaşama hakkının uluslararası sözleşmelerle garanti altına alınmış bir hak olduğunu vurguladı.

Uluslararası bir hakkın kullanımının ülkede uygulanan politikalarla uyumlu olması halinde mümkün olacağını belirten Alemdar, engellilerin açık, kapsayıcı ve erişilebilir nitelikteki iş piyasası ve çalışma ortamında seçtikleri bir işte hayatlarını kazanmalarının sağlanması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de engellilerin iş gücüne katılma oranının çok düşük seviyelerde olduğunu ifade eden Alemdar, "Ülkemizde işletmelerin yüzde 98'inin 50'nin altında işçi çalıştırması ve engelli istihdamının 50 ve daha fazla işçi çalıştıran iş yerlerinde zorunlu olması engelli istihdamının çok düşük düzeylerde kalmasına yol açıyor. Engelli istihdamını artıracak düzenlemelerin yapılmasına ihtiyaç var." diyerek sözlerini tamamladı.

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 . . . 6 7 8 9 10 11 12 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara