14 Şubat 2017 Salı
GEZİM KALAJA'DAN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Arnavutluk Bağımsız İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Gezim KALAJA, 14 Şubat 2017 Salı günü TÜRK-İŞ Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR ile görüştü.

KALAJA, iki Konfederasyon arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesini arzu ettiklerini ifade ederek gelecekte ortak sendikal faaliyetlerde birlikte yer almak istediklerini belirtti. KALAJA konuşmasında Arnavutluk Bağımsız Sendikaları Konfederasyonu BSPH'ın , Arnavutluğun en büyük konfederasyonu olduğunu belirterek, Arnavutluk tarihindeki önemine dikkat çekti. 

Arnavutluk Bağımsız İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun TÜRK-İŞ’e yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen ALEMDAR, iki örgüt arasında ikili ilişkilerin güçlenmesine ve geliştirilmesine TÜRK-İŞ olarak katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR'da konuşmasında Arnavutluk ve Balkan ülkeleri ile tarihten gelen bir geçmişlerini olduğunu belirterek, ''Balkan ülkelerine yakın bir milletiz. Geçmiş zamandaki ilişkileri canlandırmak isteriz. Konfederasyonumuz, uluslararası alanda itibarı olan, sadece işçiyi değil aynı zamanda ülkemizin çıkarlarını savunan bir teşkilattır. Ülkemizdeki diğer konfederasyonlarla HAK-İŞ, Memur-Sen ve DİSK ile ilişki halindeyiz. Ayrıca Konfederasyonunuzun bizleri ziyaret etme nezaketinde bulunduğu için de memnuniyetimi belirtmek istiyorum'' diyerek sözlerini tamamladı. 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara