9 Eylül 2015 Çarşamba
GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 9 Eylül 2015 günü Akçay’da düzenlenen “Bölgesel Şube Başkanları Toplantısı”na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan kısaca şunlara değindi.

Değerli arkadaşlar, hepiniz TÜRK-İŞ Bölgesel Şube Başkanları Toplantısına hoş geldiniz.

Her dönemin başında bir yıl boyunca gerçekleştireceğimiz toplantıların planı yapılmakta ve bizler önceden ayarlanmış bu programlara katılım sağlamaktayız. Ancak şunu belirtmek isterim ki bu program kısa bir süre önce planlanmış olsa bu gün ülkemizin içerisinde bulunduğu durumdan dolayı iptal ederdik. Planlanan bu toplantıya katılıp gündemi değerlendirmek, kısa bir sohbet etmek için geldim.

TÜRK-İŞ 1952 yılında kurulurken hazırladığı tüzüğüne, Türkiye’den, demokrasiden ve özgürlükten yana bir anlayış içerisinde faaliyetlerine devam edeceğini yazan bir Konfederasyon. Kurulduğu tarihten bu güne Konfederasyonumuz bu anlayıştan farklı hiçbir çizgide olmadı. Bende Genel Başkanlığı devraldığımdan beri aynı anlayışı titizlikle devam ettiriyorum. Ben doğduğum günden bu güne hep Türkiye’den yana oldum. Bu görüşümü hiç değiştirmedim, ölene kadarda değişmeyeceğim Allah’ın izniyle.

20 Temmuz tarihinden itibaren 118 canımız şehit oldu. Allah mekânlarını Cennet eylesin. Şehitlerimiz işçi çocuğu, çiftçi çocuğu, yoksul ailelerin evlatları. Kapı gibi yiğit delikanlılar.

Bu gün bu salonda olanlardan birimizin çocuğu o bölgede olsa inanın gece bir dakika uyku gözümüze girmez. İnsanın evladı ateşin içindeyken göğsündeki ağrı dinmez.

Şimdi ben TÜRK-İŞ Genel Başkanı olarak bu ortamda işçinin sorunlarını, sıkıntılarını çıkıp anlatmaya kalksam beni kimse dinlemez.

Ülkenin huzuru kalmadığında hiç kimse hiçbir işi halledemez.

Bu gün oynanmak istenen oyunda ülkeyi tamamen bir kargaşanın içerisine sokma isteğidir. Bunun altını çizerek söylüyorum; son günlerde yaşanan olaylara baktığımızda insanımızı birbirine kırdırmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bizi bize düşürmeye çalışanların oyununa gelmeyelim. Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Sizlerden isteğim bu toplantıdan sonra bölgelerinize gittiğinizde temsil ettiğimiz işçi kardeşlerimize bu mesajı iletmenizdir.

Konuşacak çok konumuz var ama en başında söylediğim gibi benim bu ortamda konuşma isteğim, arzum hiç yok” dedi.

Toplantıya TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Şahin, TÜRK-İŞ Bursa Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir, İzmir Bölge Temsilcisi Hasan Hüseyin Karakoç, Bursa, İzmir, Afyon, Burdur, Isparta ve Antalya İlleri Şube Başkanları katıldı.

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 225 226 227 228 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara