26 Şubat 2020 Çarşamba
HOCALI KATLİAMI'NIN 28. YIL DÖNÜMÜ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Hocalı Katliamı'nın 28. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı:

Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine 26 Şubat 1992'de Ermenistan Cumhuriyeti birlikleri tarafından düzenlenen saldırıda, 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere 613 kardeşimiz şehit olmuş, binlerce kardeşimiz yaralanmış ve esir alınmışlardır.   

Ermeni ordusu, stratejik değeri olan bu bölgeye 336 tank ile baskın düzenleyerek yaklaşık 7000 kişinin yaşadığı Hocalıyı kan golüne çevirmiştir.

Binlerce Azeri kardeşimizin akıbeti ise bugüne kadar öğrenilememiştir. Halka yöneltilen bu saldırganlık ve Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgali neticesinde bir milyondan fazla Azerbaycanlı yurtlarından edilmiş ve kendi vatanlarında mülteci hayatı yaşamaya mahkum bırakılmışlardır. Bugün halen Azerbaycan topraklarının beşte biri Ermenistan'ın işgali altındadır. Azerbaycan topraklarında yıllardan beri devam eden bu işgali şiddetle kınıyoruz.

Bu katliamı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. TÜRK-İŞ olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin 28 yıl önce Hocalı'da maruz kaldıkları katliamın acısını derinden hissediyor ve samimiyetle paylaşıyoruz. Ermeni ordusunun hain katliamı neticesinde şehit olan tüm Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara