10 Mayıs 2021 Pazartesi
İSRAİL GÜÇLERİNİN MESCİD-İ AKSA’YA SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ
“SESSİZLİK SUÇ ORTAKLIĞIDIR”

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, İsrail kuvvetlerinin Mescidi Aksa'da gerçekleştirdikleri hain saldırıları üzerine yazılı açıklamada bulundu.

Açıklama şu şekildedir:

"Ne yazık ki, Müslüman halka uyguladığı zulüm ve şiddete ara vermeyen İsrail kuvvetleri 7 Mayıs Cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi'nde namaz kılan cemaate ses bombaları ve plastik mermilerle saldırıda bulunmuş ve bu hain saldırı neticesinde 200’ün üzerinde Filistin vatandaşı yaralanmıştır.

İsrail güçlerinin sivil Filistin halkına karşı üç semavi dinin kutsal saydığı bu mukaddes şehirde uyguladığı orantısız güç ve kural tanımaksızın sürdürdüğü saldırılar dur durak bilmemektedir. Tüm uyarılara karşı saldırgan tutumundan vazgeçmeyen, uluslararası hukuku ayaklar altına alan, kışkırtıcı, keyfi ve insanlık dışı uygulamalarına halen devam eden İsrail adeta BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurulu’nun Filistin'le ilgili almış olduğu kararlara da meydan okumaktadır. Bu asla kabul edilemez.

Uluslararası Toplum Filistin Halkına yapılan bu saldırılara tepkisiz kalmamalı, Filistin halkı ile dayanışma ve işbirliğini en üst düzeyde devam ettirmeli ve İsrail Devletine gereken cevabı derhal vermelidir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, “Sessizlik Suç Ortaklığıdır”  

TÜRK-İŞ olarak İsrail Devleti tarafından provokasyon amaçlı gerçekleştirilen bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve yaralanan Filistinli kardeşlerimize bu mübarek Ramazan gününde acil şifalar diliyoruz."

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara