26 Şubat 2015 Perşembe
İSTANBUL KIDEM TAZMİNATI İÇİN YÜRÜDÜ...
TÜRK-İŞ üyesi 3 bini aşkın işçi, hükümetin kıdem tazminatı konusundaki tutumunu protesto etmek için Taksim'de yürüyüş yaptı.

Galatasaray Meydanı'na kadar gelen işçilere, burada otobüsün üzerinden TÜRK-İŞ İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak seslendi. Büyükkucak, şunları söyledi:

"Bu sefer hedeflerinde emeğin en kutsalı sayılan, kıdem hakkı, kıdem tazminatı yer alıyor. Kıdem tazminatı hakkının ortadan kaldırılması niyeti, ısıtılıp ısıtılıp işçinin karşısına çıkarılıyor. Algı yönetimi yapılıyor. Kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor. Kıdem tazminatı yaklaşık 80 yıllık bir uygulama. Kıdem tazminatı hakkı tartışma konusu yapılmak isteniyor. 12 Eylül döneminin dokunamadığı bu hak, kuşa çevrilmek, sınırlandırılmak isteniyor. Kıdem tazminatı hakkı, bıçağın kemiğe dayandığı son noktadır. Kıdem tazminatı hakkı, işçi ailelerini de ilgilendiren bir müessesedir. Ödemesi sonraya bırakılmış ücretin parçasıdır. Kızımızın gelinliği, oğlumuzun damatlığıdır. Geleceğimizin umudu, güvencesidir. Kıdem tazminatına kimse el uzatmaya kalkmasın. Ona uzanacak eller kırılacaktır. Kıdem tazminatı, işçi sınıfının ve TÜRK-İŞ'in kırmızı çizgisidir. TÜRK-İŞ Genel Kurulu'nun, kıdem tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması gibi bu hakkın tasfiyesine ya da zayıflatılmasına yönelik her türlü girişimin karşısında cevabı, genel grev olacaktır dedi.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara