3 Aralık 2013 Salı
İŞYERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ (Mobbing) BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından hazırlanan “İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) Konusunda Farkındalık Oluşturma ve Bilgilendirme Projesi” kapsamında TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliği yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından hazırlanan “İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) Konusunda Farkındalık Oluşturma ve Bilgilendirme Projesi” kapsamında TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliği ile Sakarya, Diyarbakır, Antalya, İzmir ve Adana’da mobbing hakkında bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliği ile düzenlenecek son eğitim ise, 6 Aralık 2013 tarihinde Bursa’da Osmangazi Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek. 
 

TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliğinde ilk eğitim 27 Eylül 2013 tarihinde Sakarya’da, Demiryol-İş Sendikası Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmaları sırasıyla; Sakarya TÜRK-İŞ İl temsilcisi Cemal Yaman, TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar tarafından yapıldı. İlk eğitimin açılışını yapmak için Ankara’dan gelen aynı zamanda bir önceki dönem Genel Eğitim Sekreteri olan Ağar’ın, hem sendikaların güncel sorunları hem de Psikolojik Tacizle Mücadelede sendikaların rollerinden bahsettiği konuşması yoğun ilgi gördü. Eğitime TÜRK-İŞ İstanbul Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak, Kocaeli İl Temsilcisi Adnan Uyar, şube başkanları, işyeri temsilcileri ve üyeler olmak üzere 100 kişi katıldı.

Diyarbakır Eğitimi 03 Ekim 2013 tarihinde Diyarbakır Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmaları ÇASGEM adına Başkan Yardımcısı Ali İhsan Sulak ve Diyarbakır TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç tarafından yapıldı. Eğitime TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları, işyeri temsilcileri ve üyeler olmak üzere toplam 85 kişi katıldı.

Antalya Eğitimi, 10 Ekim 2013 tarihinde Antalya DSİ Bölge Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını Antalya TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür ve TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat gerçekleştirdi. Eğitime TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları, işyeri temsilcileri, sendika üyeleri ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden çalışanlar olmak üzere toplam 100 kişi katıldı.

İzmir Eğitimi, 22 Ekim 2013 Tarım, Gıda, Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmaları Çasgem adına Başkan Yardımcısı Ali İhsan Sulak  ve İzmir TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç tarafından gerçekleştirildi.  Eğitime; TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları,  işyeri temsilcileri ve sendika üyeleri olmak üzere toplam 95 kişi katıldı.

Adana eğitimi, 21 Kasım 2013 tarihinde Neziha Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Eğitime katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’dan sonra bir açılış konuşması yaptı ve düzenlenen eğitimlerin faydalı olduğunu belirtti. Eğitime; TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları,  işyeri temsilcileri ve sendika üyeleri olmak üzere toplam 85 kişi katıldı.
Eğitimler; eğitim projesini hazırlayan proje koordinatörü ve ÇASGEM eğitim uzmanı İsmail Akgün ve TÜRK-İŞ uzmanı Güldane Karslıoğlu Yeni tarafından interaktif bir şekilde verildi.

Genel olarak bütün eğitimlere beklenenden çok katılım olması ve katılımcıların eğitim boyunca süren ilgileri mobbingle mücadelede farkındalık yaratma ve bilinçlendirme eğitimlerinin gerekliliğinin bir kez daha görülmesini sağladı. Eğitimlerin gördüğü yoğun ilgi ve daha çok kişiye ulaşma arzusundan hareketle önümüzdeki yıllarda eğitimlerin devam etmesi planlanıyor.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 224 225 226 227 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara