5 Ağustos 2014 Salı
ITUC (ULUSLARARASI SENDİKALAR KONFEDERASYONU) TÜM ÜYELERİNE GAZZE İÇİN EYLEM ÇAĞRISINDA BULUNDU ...
TÜRK-İŞ'in de üyesi olduğu ITUC (Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu) tüm üyelerine Gazze için eylem çağrısında bulundu. Eylem çağrısı şu şekildedir.

“ITUC Gazze’de giderek artan can kayıplarını dehşetle izlemektedir. Okullar, hastaneler ve Gazze’de tek elektrik santrali bombalanmış ve burada çalışan sivil personel hayatlarını kaybetmişlerdir. Birleşmiş Milletler bu bombalamaları kınamıştır. Sivillerin hedef alınması uluslararası kanunlara aykırıdır.

Tek çözüm daimi ateşkestir. Uluslararası topluluk duruma müdahale etmeli ve tarafları masaya oturmaya zorlamalı ve Gazze kuşatmasına ve Filistin işgaline son verecek bir kararın alınmasını sağlamalıdır. İsrail ve Filistin halkları ancak iki devletli bir çözüm ile barış ve güven içinde yaşayabilir ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlayabilirler.

Bu yüzden ITUC tüm üyelerinden Gazze’ye yapılan kara saldırısının üç haftadır devam ediyor olması nedeniyle 7 Ağustos 2014 Perşembe günü barış için eyleme geçmeleri çağrısında bulunmaktadır. ITUC üye örgütlerden;

Hükümetleri düzeyinde lobi yapmalarını ve 5 maddeli barış planını aktarmalarını talep etmektedir;

1-Daimi ateşkes,

2-Gazze halkına insani yardım,

3-Sivil halka karşı kullanılan silah, mühimmat ve diğer askeri ekipman ve teknoloji nakliyatının durdurulması,

4-Gazze kuşatmasına son verilmesi,

5-İki Devletli çözümün müzakerelerle ve uluslararası kanunlar meşrululuğunda kabul edilmesi.

ITUC üye örgütlerinden barışı desteklemek için Birleşmiş Milletlere twitter’dan veya facebook üzerinden mesaj göndermelerini, Uluslararası Ulaştırma Çalışanları Federasyonu ITF tarafından oluşturulan Gazze için insani yardım hesabına katkıda bulunmalarını istemektedir.

ITUC dünyanın her yerinde barışı ve demokrasiyi destekler.”

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara