14 Şubat 2017 Salı
ITUC VE ETUC’DEN TÜRK-İŞ’E ZİYARET
ITUC Genel Sekreter Vekili Jaap WİENEN ile ETUC Genel Sekreter Danışmanı Patrick ITSCHERT, 14 Şubat 2017 Salı günü TÜRK-İŞ Genel Merkezini ziyaret etti.

ITUC Genel Sekreter Vekili Jaap WİENEN ile ETUC Genel Sekreter Danışmanı Patrick ITSCHERT, Ekim ayında İstanbul’da yapılması planlanan 10. ILO Avrupa Bölgesel Toplantısı ve Türkiye’deki mevcut gelişmeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla TÜRK-İŞ’i ziyaret ederek Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR ile görüştüler.

Türkiye 10. Avrupa Bölgesel Toplantısına ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunmuştu. 2016 Mart tarihinde ILO Yönetim Kurulu bu başvuruyu uygun görerek onayladı.  Geçen sene Haziran ayında Cenevre’de gerçekleştirilen Uluslararası Çalışma Konferansında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müsteşarı ile ILO Orta Asya ve Avrupa Bölgesel Direktörü arasında 10. Avrupa Bölgesel Toplantısının 2-5 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmesine dair bir “Mutabakat Zaptı” imzalanmıştı. 

Bölgesel Konferanslar her 4 yılda bir gerçekleştirilmektedir. Söz konusu toplantılar Uluslararası Çalışma Konferanslarında olduğu gibi üçlü yapı çerçevesinde yürütülür. Ekim ayında İstanbul’da yapılması planlanan toplantıya Avrupa Bölgesinden toplam 51 ülkenin hükümetleri, işverenleri ve işçi temsilcileri katılacaktır. Bölgesel Toplantıların amacı ilgili bölgedeki ekonomik ve sosyal gelişmeler üzerine bilgi alışverişinde bulunmak ve ILO’nun bölgesel önceliklerini tespit etmektir. 

İstanbul’da gerçekleştirilecek Bölgesel Konferansın ana konusu “değişimin dinamikleri ve bu dinamiklerin bölgedeki çalışma hayatı üzerinde yaratacağı sonuçlar ve fırsatlar” olarak belirlenmiştir.

 

 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara