11 Ocak 2019 Cuma
KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
Genel Başkan Ergün ATALAY, kan ihtiyacı artması ve soğuk hava nedeniyle kan bağışı yapanların sayısının azalması nedeniyle Kan Bağışı çağrısında bulundu.

Kan bağışı, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın en önemli noktalarından biridir. Bugün, tanımadığımız bir insanın ihtiyacı olan kana, yarın belki de yakınımızın hatta kendimizin ihtiyacı olabilir. İhtiyaç sahiplerinin yardımına koşmak, insan olmanın gereklerindendir.

Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. 

Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. Ancak üzülerek belirtmek gerekir ki, günümüzde kan ihtiyacı bulunan birçok hasta zamanında güvenli kana ulaşamamaktadır. Türkiye’deki ortalama kan bağışı oranı maalesef gelişmiş ülkelerin oldukça aşağısında kalmıştır. Yapılan araştırmalar, yaklaşık 81 milyon insanın yaşadığı Türkiye'de yıllık kan bağış oranının, nüfusun ancak yüzde 1'i kadar olduğunu göstermektedir. 

Güvenli kan tedariki sağlık açısından önemlidir. Gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmak, toplumun ayrılmaz parçası olan işçiler ve temsilcisi sendikalar bakımından da önemli bir görev ve sosyal sorumluluk konusudur. Bu sayede, en güvenli kan bağışı tipi olan, gönüllü ve ücretsiz kan bağışları ile düzenli kan tedariki sağlanacaktır.

Bu vesileyle Genel Başkan Ergün ATALAY, Sendika Yönetim Kurulu üyelerine, Şube Başkanlarına, işyeri temsilcilerine ve tüm işçilere gönüllü ve düzenli kan bağışı farkındalığına dikkat çekmek için kan bağışı çağırısında bulundu.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 195 196 197 198 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara