4 Ocak 2018 Perşembe
KARAMOLLAOĞLU'NDAN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KARAMOLLAOĞLU, 16 Nisan referandumunun ardından çıkarılması gereken uyum yasalarıyla ilgili partisinin tekliflerini içeren "Adil Sistem Adil Seçim" kitapçığına ilişkin bilgi verdi.

Sendikaların toplumla ilgili konularda çok geniş kitleye hitap ettiklerini ifade eden KARAMOLLAOĞLU, "Bugün de bu maksatla geldik. Biraz gecikmiş bir ziyaret ama bu ziyaretten büyük memnuniyet duyuyoruz. Özellikle de ülkemizin biraz çalkantılı dönemini yaşadığımız için buradaki istişarelere de kendi fikirlerine de önem veriyoruz." dedi.

Taşeron işçilere kadro hakkı getiren yasal düzenlemeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan KARAMOLLAOĞLU, "Asli görevde bulunanlarla taşeronlar arasında kesinlikle hiçbir farkın olmaması icap eder." diye konuştu.

Gelen telefonların büyük bir bölümü KİT'lerle ilgili"

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Taşeron düzenlemesine ilişkin kanun hükmünde kararname çıkarıldığını anımsatan ATALAY, şunları kaydetti: 

"Bu düzenlemeyle ilgili şu anda bizim 5 hukukçumuz ve 3 uzmanımız gelen taleplere cevap veriyorlar. Bir haftalık bir büro açtık yukarı. 4 hat kurduk oraya. Taşeronların içinde bulundukları sıkıntıları, problemleri öğrenmek istedik. Yalnız dün bin 950 kişi aradı. Hukukçularımız bin 350'sine cevap verme imkânı buldu. Bu hafta sonuna kadar devam edecek."

Taşeron düzenlemesiyle bir milyona yakın insanın kadroya geçtiğini belirten ATALAY, "Girmeyen 50 bine yakın KİT'ler var. Bununla ilgili geçen hafta Sayın Başbakanımıza, ilgili Sayın Bakana bu konuları bir daha anlattık. Gelen telefonların büyük bir bölümü KİT'lerle ilgili. Bunlarla ilgili de bir çalışma yapılacağını umut ediyoruz." ifadelerini kullandı.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 194 195 196 197 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara