30 Nisan 2015 Perşembe
KARAYOLLARI İŞÇİLERİ İLE BULUŞMA TOPLANTISI...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, karayollarında çalışan 6 bin 417 taşeron işçiye kadro müjdesi verdi...

Başbakan Ahmet Davutoğlu TürkiyeYol-Yapı-İnşaat İşçileri Sendikası tarafından Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda karayollarında çalışan taşeron işçilere kadro müjdesi verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katıldığı toplantıda Davutoğlu "Selam olsun alın teriyle evlerine helal rızık götüren emekçi kardeşlerime" diyerek konuşmasına başladı. Davutoğlu, "Türkiye'nin her köşesinden Ankaramıza gelen kardeşlerime, emekçi dostlarımıza selam olsun. Bütün karayolu işçilerine selam olsun. Bugün sizlerle hem bir bayram kutlaması hem de bayram dolayısıyla bir aradayız. 6 bin 417 karayolları işçisinin kadrosu hayırlı olsun. Nasırlı ellerinizden tutuyorum. Bir bayram bir de müjde dedim evet bugün. Yarın 1 Mayıs, insan onurunun en önemli, buradan tüm emekçi kardeşlerime sesleniyorum. Alın terlerinizin hakkı alın teriniz kurumadan verilecektir" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay konuşmasına 'Memleket İsterim' şiiriyle başladı. Kamuda asıl işte çalışan 100 bin işçi olduğunu belirten Atalay, "Bugün ama demeyeceğiz. Bu meselenin başından sonuna kadar nasıl oldu nasıl bitti ben beraber yaşadım. İnşaatçı Yaşar Usta'nın oğlu var, Çalışma Bakanımız emeğine teşekkür ediyorum. Herkesin bu taşın altında emeği, gayreti var. Emeği olanlardan Allah razı olsun. Darısı bu problemleri olanları da hallederiz inşallah, onların da sorunlarını çözeriz" diye konuştu. 

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ise kamuda asıl işi yapan taşeron işçi sorunun önemli bir sorun olduğunu belirterek, bu sorunun çözüme kavuşturulması için sendikalarının öncü görev üstlendiği söyledi.

Yaklaşık 5 yıldır gösterdikleri çabaların sonucu olarak bugünlere gelindiğini ifade eden Ağar, şunları kaydetti:

"Açtığımız davalarda mahkemeler bizi haklı buldu. Buna rağmen taşkınlık yapmadık. Çünkü bizim amacımız, her zaman üzüm yemekti. Bağcıyı dövmeyi hiçbir zaman aklımızdan geçirmedik. Bizlere mücadelemizde destek olan ve bugünlere gelinmesinden katkı koyan herkese teşekkürler ediyoruz."

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara