12 Mayıs 2017 Cuma
KAVLAK, ILO VE ÇSGB ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ILO Türkiye ile ortaklaşa yürütülen "Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi" kapsamında yapılan panele konuşmacı olarak katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkez Finans ve İhale Birimi ile Uluslararası Çalışma Örgütü ILO’nun birlikte yürüttüğü, Çalışma Hayatında Sosyal Diyalogun Geliştirilmesi Projesi kapsamında 12 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da bir konferans düzenlendi. “Birlikte Varız Sosyal Diyalog, Sürdürülebilir Kalkınma ve Çalışma Yaşamının Geleceği” başlıklı konferansın ikinci oturumuna TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK, panelist olarak katıldı.

 “Sosyal Diyalog ve Çalışma Hayatı Yaşamının Geleceği” başlıklı oturumda konuşan KAVLAK, Türkiye’nin yenidünya düzenine ve 4. Sanayi Devrimine mümkün olduğunca hızla bir şekilde adapte olması gerektiğini dile getirirken şunları söyledi: “4. Sanayi Devrimi hayatımızın her alanını etkileyecek. Bu süreçte işçi sınıfının haklarının korunması bu değişimden zarar görmeden çıkabilmesi için çaba göstermemiz gerekiyor. Bunun için devlet, işçi ve işverenin bu değişimi iyi yönetmesi gerekiyor.” Moderatörlüğünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder’in yaptığı panelde Sosyal Tarafların Bakışını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK'ın yanı sıra TİSK Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, HAK-İŞ Genel Sekreteri Osman YILDIZ, DİSK Genel Sekreteri Arzu ÇERKEZOĞLU temsil ederken, Sanayinin Bakış açısını TOBB, TÜSİAD ve MÜSİAD temsil etti.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara