5 Haziran 2017 Pazartesi
KIDEM TAZMİNATI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
CHP emek büroları tarafından düzenlenen ve TÜRK-İŞ'in de destek verdiği "Kıdem Tazminatı Çalıştayı" tüm sosyal tarafları bir araya getirdi.

Çalıştaya CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Hak-İŞ Genel Başkanı Mahmut ASLAN, DİSK Genel Başkanı Kani BEKO, CHP milletvekilleri, sendikaların temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

Tüm konfederasyonların birlik vurgusu yaptığı açılış konuşmalarında Genel Başkan ATALAY'da bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkan Ergün ATALAY kıdem tazminatı çalıştayına ilişkin, “Uzun yıllardır böyle bir şekilde yan yana gelmedik” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TÜRK-İŞ’in birinci önceliğinin Türkiye’nin birliği, ikinci sırada ise temsil ettiği işçiler olduğunu belirten ATALAY, kıdem tazminatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Patronların kıdem tazminatının gündemden kaldırılması ile ilgili açıklamasına değinen ATALAY, “Benimle konuştuklarında da kıdem tazminatı bu haliyle kalsın dediler ama hükümet kıdem tazminatı kaldırıyoruz dediği gibi hemen o tarafa geçerler” dedi.

Kıdem tazminatının mevcut yapısının kalkması halinde sendika başkanlarının bu koltuklarda oturmalarının bir anlamı olmadığını belirten ATALAY, “Biz üçümüz yan yana gelemiyoruz ki bizi nasıl dinlesinler? Biz üç genel başkan ne zaman aynı partiye oy verirsek o zaman bu işi çözeriz” diye konuştu.

ATALAY, işçiler kıdem tazminatını alamıyor gerekçesiyle bir düzenleme yapılacaksa alamayan işçiler için bir düzenleme yapılmasının gerekliliğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 152 153 154 155 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara