30 Haziran 2018 Cumartesi
KİT’LERDE ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLER İÇİN KADRO UMUDU
30 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamuda çalışan taşeron işçilerin ihtiyaç halinde kadroya alınacağı belirtildi.

Bakanlar Kurulu Kararına göre Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarında 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle en az iki yıl kesintisiz çalışması olanlar ve halen çalışmaya devam edenler, yapılacak sınavda başarı göstermeleri halinde hali hazırda görev yaptıkları yerde işçi statüsünde istihdam edilecekler.

Kararnameye göre Kamu İktisadi Teşekküllerinin istihdam talepleri kadar işçi kadroya alınacak ve bu sayı Hazine Müsteşarlığının belirleyeceği sayıyı geçemeyecektir.

Kamuda çalışan taşeron işçilerinin kadroya alınmasına kısmen imkan sağlayacak bu düzenleme umut vericidir. Konfederasyonumuz, Aralık 2017 tarihinden bu yana ayrımsız, şartsız bütün taşeron işçilerin kadroya alınması için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bakanlar kurulu kararı umutlarımızın yersiz olmadığını göstermiştir.

30 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan kararname için tıklayınız.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 192 193 194 195 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara