20 Şubat 2015 Cuma
KOCAELİ KIDEM TAZMİNATI İÇİN YÜRÜDÜ...
TÜRK-İŞ'e bağlı sendikalara üye işçiler, kıdem tazminatının kaldırılmaması için 19.02.2015 tarihinde Kocaeli'nde eylem yaptı.

TÜRK-İŞ üyesi işçiler Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Merkez Bankası Şubesi’nin önünde toplanarak, Yürüyüş Yolu üzerinden Sabri Yalım Parkı’na yürüdü. Kıdem tazminatının kaldırılmamasını isteyen işçiler yol boyunca sloganlar atarak ilerlediler.
Yürüyüş sonunda bir açıklama yapan TÜRK-İŞ  Kocaeli Temsilcisi Adnan Uyar, "Kıdem tazminatı işçi sınıfının ve TÜRK-İŞ'in kırmızı çizgisidir. TÜRK-İŞ Genel Kurulu, bugün çalışanları ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasından yanadır. Kıdem tazminatı hakkı bıçağın kemiğe dayandığı noktadır. Kıdem tazminatı yalnızca çalışan işçiyi değil, o emek ile geçinen işçi ailesini de ilgilendiren bir müessesedir. Ödemesi sonraya bırakılmış ücretin parçasıdır. Kızımızın gelinliği, oğlumuzun damatlığıdır. Geleceğimizin umudu ve güvencesidir" dedi.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 243 244 245 246 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara