4 Haziran 2018 Pazartesi
KONFEDERASYONUMUZ BASIN MENSUPLARI İLE İFTARDA BİRARAYA GELDİ.
Konfederasyonumuz 4 Haziran 2018 tarihinde Büyük Anadolu Down Town Otel’de Basın Mensupları için bir iftar yemeği düzenledi.

Konfederasyonumuz 4 Haziran 2018 tarihinde Büyük Anadolu Down Town Otel’de Basın Mensupları için bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR, Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Sendika Genel Başkanları, şube başkanları, şube yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Türkiye güçlü oldukça TÜRK-İŞ’in güçlü olan bir kurum olduğunu ifade eden Genel Başkan Ergün ATALAY,  “Çalışma hayatında sıkıntılarımız var. Sayın Başbakanla görüşme imkanı bulduk. Taşeronda özellikle Kitl’ler de kadroya giremeyenler var. Kit’lerin dışında da toplam 85 bini kapsayan kadroya girmeyen bizzat asıl işi yapan arkadaşlarımız var. Ben Maliye Bakanıyla konuşma imkanı buldum. Bir çalışma yaptıklarını söylediler ve Bakanlar Kurulunda gündeme getireceklerini söylediler. Bir an evvel Kitl’erde geçmeyenlerle ilgili verdikleri sözün tutulmasını bekliyoruz. Devlet verdiği sözü tutar. O sözün tutulmasını umut ediyoruz” dedi.

“DEVLET ŞEKERDEN ELİNİ ÇEKMEMELİ”

Şekerle ilgili çok konuştuk. Devlet şekerden elini çekmemeli diyen ATALAY, “Bu tutumumu sürdürmeye devam edeceğim. Devlet elini çekerse ne ülke için, ne insan sağlığı için iyi olur, ne alanlar için hayırlı olur” dedi.

Örgütlenmeyle ilgili 15 milyonun çalıştığı bir ülkede 2 milyon kişiyiz diyen Genel Başkan ATALAY, “950 bin civarında arkadaşımız bizim Konfederasyonumuz da örgütlü. Örgütlenmeyle ilgili yanlış işler devam ediyor. En son örneğini Niğde’de yaşadık. Belediye Başkanı ben talimat aldım dedi sonra kimseye talimat vermedim dedi. Özellikle Belediye Başkanları, siyasiler, işverenlerimiz kendilerine göre sendika istiyor. Onun adı sendika olmuyor. Ne olduğunu kamuoyu da ben de Allah’ta biliyor” dedi.

“SENE BAŞINDA ALDIĞIMIZ ÜCRETİ SENE SONUNDA DA ALMAK İSTİYORUZ”

ATALAY, “Vergi ile ilgili sene başında aldığımız ücreti sene sonunda da almak istiyoruz. Bütün siyasi partiler, Cumhurbaşkanı adayları, işsize iş vaat ediyorlar. Ama bu bizim için kamuoyu için önemli taleplerden bir tanesi. Bütün cumhurbaşkanı adaylarına ve siyasi parti adaylarına bir kere daha buradan sesleniyoruz. Bunun sürdürülebilir bir tarafı yok” dedi. 

“KAĞIT TOPLAYAN KARDEŞLERİMİZ İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

“Bu akşam bizle beraber sokaklarda kağıt toplayan kardeşlerimiz var onların bir dernekleri var. Sokak Atıkları Toplayıcı Derneği. Onlarla ilgili bir çalışma yapıyoruz” diyen ATALAY, “O sokakta kağıt toplayanlar biziz, bizim parçamız, arkadaşımızın oğlu yani bu ülkenin vatandaşı. Bizim ülkemizde 11-12 yaşında çalışan çocuk işçi var. Verimli olacağını umut ediyorum. Bu çocuklar okula gitmesi gerekirken, deniz görmesi gerekirken, tatil yapması gerekirken çalışmaya devam ediyorlar. Bu ülkeye yakışmıyor. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli” dedi. Yemeğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Genel Başkan Ergün ATALAY, tüm basın mensuplarına davete icabet ettikleri için teşekkür etti.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara